تأسف خوردن سریال ویدئو کارگردانی شبکه خانگی

تأسف خوردن: سریال ویدئو کارگردانی شبکه خانگی محسن چاوشی محمد امامی گلاره عباسی فصل دوم شهرزاد شبکه نمایش خانگی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی نواصولگرایی می‌خواهد خود را به اصلاح‌طلبی نزدیک کند/ قالیباف نمی‌خواهد عدول خو

یک فعال‌سیاسی اصولگرا با بیان اینکه قالیباف نمی‌خواهد صریح و آشکار عدول خود را از اصولگرایان بیان کند، گفت: این عنوان تحت عنوان نواصولگرایی مطرح می‌شود ولی می‌خ

نواصولگرایی می‌خواهد خود را به اصلاح‌طلبی نزدیک کند/ قالیباف نمی‌خواهد عدول خو

غرویان : نواصولگرایی می خواهد خود را به اصلاح طلبی نزدیک کند/ قالیباف نمی خواهد عدول خود از اصولگرایان را صراحتا بیان کند

عبارات مهم : سیاسی

یک فعال سیاسی اصولگرا با بیان اینکه قالیباف نمی خواهد صریح و آشکار عدول خود را از اصولگرایان بیان کند، گفت: این عنوان تحت عنوان نواصولگرایی مطرح می شود ولی می خواهد اعلام کند اصولگرایان سنتی دیگر جوابگوی جامعه نیستند.

آیت الله محسن غرویان در گفت وگو با ایلنا، راجع به بحث نواصولگرایی که با نشانه عوض کردن در کنش جریان اصولگرایی مطرح شده است هست، گفت: اصطلاح اصولگرایی و اصلاح طلبی قبل از اعتدال گرایی مطرح بود و اعتدال را آقای روحانی از چهار سال قبل مطرح کردند و به نظر من مسئله اعتدال گرایی نشان دهنده این بود که اصولگرایی و اصلاح طلبی مفهوم و کارکرد سیاسی و فرهنگی خود را از دست داده است و اعتدال گرایی آمد و جای آن را پر کرد.

نواصولگرایی می‌خواهد خود را به اصلاح‌طلبی نزدیک کند/ قالیباف نمی‌خواهد عدول خو

اصولگرایی در حال پوست اندازی است

این فعال سیاسی اصولگرا با بیان اینکه مفهوم پیشنهاد نواصولگرایی نشانه ای از آن است که اصولگرایی دچار ابهام و اضمحلال شده است هست، ادامه داد: بعضی اصولگرایان خودشان هنوز نمی دانند اصولگرایی یعنی چه و در درون خود دچار تشتت آرا شده است اند و مسئله جمنا این عنوان را به خوبی نشان داد.

یک فعال‌سیاسی اصولگرا با بیان اینکه قالیباف نمی‌خواهد صریح و آشکار عدول خود را از اصولگرایان بیان کند، گفت: این عنوان تحت عنوان نواصولگرایی مطرح می‌شود ولی می‌خ

غرویان با اشاره به شکست اصولگرایان در انتخابات های اخیر بیان کرد: انتخابات ریاست جمهوری، مجلس و خبرگان نشان داد که اصولگرایی کارکرد خود را به شدت از دست داده است و با توجه به اتفاقاتی که در طول وقت می افتد باید تئوری پردازان و متفکران و اندیشمندان جامعه در صحنه پرسشها سیاسی- اجتماعی تجدیدنظر کنند.

او با تاکید بر اینکه اصولگرایی در حال پوست اندازی هست، تصریح کرد: نواصولگرایی که قالیباف آن را مطرح کرد نشانگر این ادعا است و توصیه اساسی این است که اصولگرایان در انتخابات اخیر نشان دادند از مردم خیلی فاصله گرفته اند، یعنی رای مردم درست علی رغم آن چیزهایی است که اصولگرایان با عنوان اصولگرایی مطرح می کنند.

بعید می دانم افراطیون اصولگرا از پیشنهاد قالیباف استقبال کنند

نواصولگرایی می‌خواهد خود را به اصلاح‌طلبی نزدیک کند/ قالیباف نمی‌خواهد عدول خو

این استاد حوزه در تعریف نواصولگرایی گفت: مفهوم نواصولگرایی می تواند این باشد که اصولگرایان باید به درون مردم رفته و به فکر، ذوق و تشخیص مردم احترام بگذارند و فاصله خود را با متن جامعه کم کنند.

او با اشاره به عدم موفقیت قالیباف در عرصه سیاسی، گفت: بعید می دانم افراطیون اصولگرا از پیشنهاد قالیباف استقبال کنند، ولی معتدلان اصولگرا و آنهایی که واقع بین هستند و متن جامعه را به خوبی درک می کنند و دنیا امروز را بهتر می شناسند و نسبت به روابط سیاسی و دیپلماتیک درک بهتری دارند، استقبال خواهند کرد.

یک فعال‌سیاسی اصولگرا با بیان اینکه قالیباف نمی‌خواهد صریح و آشکار عدول خود را از اصولگرایان بیان کند، گفت: این عنوان تحت عنوان نواصولگرایی مطرح می‌شود ولی می‌خ

قالیباف نمی تواند رهبری تئوریک نواصولگرایی را بر دوش گیرد

غرویان گفت: اصولگرایان جهت پرداختن به بحث نواصولگرایی باید تئوری پردازان عالم و دانشمند داشته باشند و به خصوص از میان علمای دین اگر کسانی پا به میدان بگذارند که نواصولگرایی را تبیین کنند تاثیرگذاری آن بهتر است.

نواصولگرایی می‌خواهد خود را به اصلاح‌طلبی نزدیک کند/ قالیباف نمی‌خواهد عدول خو

او با بیان اینکه از پیشنهاد قالیباف استقبال می کنم، گفت: ولی اینکه قالیباف بتواند رهبری تئوریک نواصولگرایی را بر دوش گیرد، بعید است و باید عالمان و دانشمندان حوزه و دانشگاه با یک اعتبار پربار علمی این بحث را ادامه دهند.

نواصولگرایی جریان ارتجاعی سنتی را کنار می زند

این فعال سیاسی اصولگرا، در رابطه با اینکه با توجه به اینکه بیان کردید اصولگرایان تندرو از این بحث استقبال نمی کنند، آیا پیشنهاد قالیباف کنار زدن جریان سنتی اصولگرا و جامعتین و عبور از اصولگرایی است؟ گفت: اصولگرایی مبهم است و دارای درجات و ذومراتب است و اگر قرار بود نواصولگرایی، اصولگرایی را کنار بگذارد که این اصطلاح به کار نمی گرفت، ولی جریان ارتجاعی سنتی را کنار می زند و یک قرائت تازه از اصولگرایی مدنظر دارد .

منطق اصولگرایی در کلیت جامعه با شکست مواجه شده است است

غرویان در رابطه با اینکه مطرح شدن بحث نواصولگرایی و عوض کردن در کنش اصولگرایان از سوی قالیباف به علت شکست در عرصه های سیاسی است و یا جریان اصولگرایی را شکست خورده تلقی می کند، گفت: هر دو مبحث مطرح است یعنی هم آن حوادثی که از سوی جناح اصولگرایی بر سر آقای قالیباف در عرصه سیاسی آمد تاثیر داشته و هم اینکه منطق اصولگرایی در کلیت جامعه ما مواجه با شکست شده است است و طبیعی است که حوادث اطراف هنگامی که جهت شخصی رخ می دهد او را وادار به تجدیدنظر در افکارش می کند و تغییری در ساختار ذهنی او ایجاد می شود.

او تاکید کرد: با توجه به حوادثی که در کشور اتفاق افتاد و آقای قالیباف از نزدیک با آن مواجه شد، او را به یک تحول فکری و تجدیدنظر در هندسه معرفتی و شاکله ذهنی کشانده است.

نواصولگرایی می خواهد خود را به اصلاح طلبی نزدیک کند

او در رابطه با اینکه در سال های اخیر پایداری ها و احمدی نژاد نماد نواصولگرایی محسوب می شدند احتمال دارد قالیباف به سمت پایداری ها و جریان احمدی نژاد سوق پیدا کند، گفت: به نظر می رسد که نواصولگرایی می خواهد خود را به اصلاح طلبی نزدیک کند تا اینکه بخواهد به سمت جریان پایداری پیش رود و نواصولگرایی حرف هایی را مطرح می کند که اصولگرایان و روشنفکران دینی از سال ها پیش مطرح می کردند.

این فعال سیاسی در ادامه افزود: قالیباف نمی خواهد که صریح و آشکار عدول خود را از اصولگرایان بیان کند و این عنوان تحت عنوان نواصولگرایی مطرح می شود ولی می خواهد اعلام کند اصولگرایان سنتی دیگر جوابگوی جامعه نیستند و باید در ساختار و مبانی خود تجدیدنظر کنند.

واژه های کلیدی: سیاسی | اصولگرا | قالیباف | اصولگرایان | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs