تأسف خوردن سریال ویدئو کارگردانی شبکه خانگی

تأسف خوردن: سریال ویدئو کارگردانی شبکه خانگی محسن چاوشی محمد امامی گلاره عباسی فصل دوم شهرزاد شبکه نمایش خانگی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی هویت و میزان بازداشتی‌ها و افراد خودکشی کننده در حوادث اخیر / محسنی اژه ای

سخنگوی قوه قضاییه در تصویر العمل به تحریم‌های تازه وزارت خزانه‌داری آمریکا علیه بعضی شخصیت های حقیقی و حقوقی در ایران، تحریم شدن از سوی آمریکا را نمره مثبتی در

هویت و میزان بازداشتی‌ها و افراد خودکشی کننده در حوادث اخیر / محسنی اژه ای

محسنی اژه ای:هویت و میزان بازداشتی ها و افراد خودکشی کننده در حوادث اخیر

عبارات مهم : پرونده

سخنگوی قوه قضاییه در تصویر العمل به تحریم های تازه وزارت خزانه داری آمریکا علیه بعضی شخصیت های حقیقی و حقوقی در ایران، تحریم شدن از سوی آمریکا را نمره مثبتی در کارنامه مردم کشورمان دانست و به سوالات متفاوت خبرنگاران در مباحث قضایی پاسخ داد.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی اژه ای سخنگوی قوه قضاییه در یکصد و بیست و سومین نشست خبری اش با خبرنگاران اظهار کرد: مثل چنین روزهایی بود که پهلوی دوم از کشور فرار کرد. صدای انقلابی مردم در گوش مان است که «دیو چو بیرون رود فرشته درآید». در هفته های اخیر شرارت های آمریکا و صهیونیست ها را در پشتیبانی و حمایت از ایجاد اغتشاشات در کشور داشتیم. احساس کرده بودند که می توانند بر موج اعتراضات مردم سوار شوند؛ عواملی از خودشان را جنبش کردند که در بین صفوف مردم وارد شوند و خساراتی وارد کنند و احیانا افرادی در این ماجرا کشته شوند.

هویت و میزان بازداشتی‌ها و افراد خودکشی کننده در حوادث اخیر / محسنی اژه ای

وی افزود: در این زمینه دو چیز مشخص شد و آن دشمنی های آمریکا و مترصد بودن به این که از هر چیزی جهت ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران استفاده می کنند؛ اینترنت یکی از این وقت ها بود که از آن بهره گرفتند. توصیه دوم این بود که مردم عزیز ما هوشیارند و به محض این که متوجه شدند که نقشه دشمن ایجاد آشوب هست، به کمک نیروهای نظامی و انتظامی صف خودشان را از اغتشاشگران جدا کردند و میلیون ها نفر در استان های متفاوت با حضورشان بار دیگر با رهبر خود پیمان بستند و به دشمن های فهماندند که هیچگاه در صف دشمن قرار نمی گیرند و اعتراص خودشان از آمریکا را اعلام کردند.

تحریم شدن از سوی آمریکا جهت مردم ما نمره مثبتی است

وی تاکید کرد: عنوان دیگر بی حیایی آمریکا بود که به بهانه هایی تحریم هایی را علیه شخصیت های کشور عزیزمان ایران از جمله رییس قوه قضاییه اعلام کرد. آمریکای فلک زده نمی داند که مردم ما از دولتمردان آمریکا _ که طی چند دهه انواع ظلم ها را به کشور عزیزمان ایران کردند _ آنقدر تنفر دارند که اگر از ناحیه آمریکا ولو در لفظ در تحریم قرار گیرند، نمره مثبتی در کارنامه ارزش و لکه ننگی جهت آمریکا ثبت می شود ؛ لذا اگر مردم مسرور نباشند از این جهت که افرادی اسم ارزش در لیست تحریم آمریکا قرار می گیرد ، قطعا بدانند که هیچ نگرانی ندارد که به کشورهای غربی سفر نکنند.

سخنگوی قوه قضاییه در تصویر العمل به تحریم‌های تازه وزارت خزانه‌داری آمریکا علیه بعضی شخصیت های حقیقی و حقوقی در ایران، تحریم شدن از سوی آمریکا را نمره مثبتی در

مجموع بازداشتی های پایتخت کشور عزیزمان ایران تا امروز 55 نفر بود

…. به گزارش ایسنا، محسنی اژه ای در ادامه یکصد و بیست و سومین نشست خبری اش با خبرنگاران با بیان این که «در خصوص اغتشاشات اخیر یکی از موارد نقش و حمایت های دشمن بود که عوامل این عنوان به وسیله نیروهای اطلاعاتی، امنیتی و انتظامی تحت تعقیب است»، ادامه داد: عوامل دیگر در این مساله نیز یا شناسایی شدند و یا در حال شناسایی هستند و طبق قانون با آن ها برخورد می شود. مردمی هم که به خیابان آمده بودند و دشمنی نداشتند و حتی خواسته هایی داشتند از همان ابتدا تاکید شد که نیروهای امنیتی در برخورد با آن ها مراقب باشند تا احیانا اگر جوانی فریب خورده حرفی زند ولی پرچمی آتش نزد، تخریبی نکرد، مسجد و حسینیه و مغازه مردم را آتش نزد، به کسی آسیب نرساند و کسی را زخمی نکرد، جدا کنند و دستگیر نشود.

وی افزود: اگر هم در اغتشاشات خیابانی دستگیری صورت گرفت تاکید شد که در ابتدا به زندان نروند تا سوء سابقه هم برایشان درست نشود؛ چراکه افرادی ممکن است دستگیر شوند که فریب خورده، بیگناه و مجرم باشند. افراد مجرم که وابسته به جایی هستند بلدند و تلاش می کنند صورت مجرمانه خود را مخفی کنند و آدرس اشتباه بدهند. به نیروهای انتظامی و قضایی و حتی دادستان ها تاکید شد که اگر افراد فریب خورده، بی گناه و کم گناهی در این میان بود بعد از شناسایی اولیه آزاد شوند در نتیجه عده ای قبل از معرفی به زندان و دادسرا آزاد شدند. آن هایی هم که به دادسرا معرفی شدند با کفالت والدین و وثیقه های سبک آزاد شدند.

هویت و میزان بازداشتی‌ها و افراد خودکشی کننده در حوادث اخیر / محسنی اژه ای

وی خاطرنشان کرد: عده ای که طبق گزارش وزارت اطلاعات و اطلاعات سپاه به عنوان جریان ضد انقلاب و لیدر اغتشاشات شناسایی و بازداشت شدند تعدادشان در ابتدای روزهای اول تا سوم 622 نفر بود که جهت تعدادی قرار بازداشت موقت صادر شد و همچنین تعدادی با قرار کفالت آزاد شدند. مجموع بازداشتی های پایتخت کشور عزیزمان ایران تا امروز 55 نفر بود و بر اساس آخرین اطلاعاتی که تا امروز دارم از کل کشور حدود 400 نفر بازداشتی شده است بودند که دیروز و امروز بخشی از آن ها آزاد شدند.

توضیحات سخنگوی قوه قضاییه راجع به فردی که در اوین خودکشی کرد

سخنگوی قوه قضاییه راجع به خودکشی فردی که در کلانتری اراک اقدام به خودکشی کرده بود نیز گفت: این فرد معتاد بود و مقداری هم موادمخدر به همراه داشت و پرونده ای در حوزه قضایی اراک جهت او تشکیل شد که در حال پیگیری هست. فردی هم در زندان اوین از بازداشتی های اخیر با توجه به فیلمی که است و تصویری که برداشته شده است در دستشویی اقدام به خودکشی کرد. این فرد معتاد و حدودا 21 ساله. دانشجو هم نبود. در این خصوص نیز پرونده ای تشکیل شده، نتیجه نهایی بعد از مشخص شدن اعلام می شود.این فرد همزمان با اغتشاشات در جمعیت دستگیر شد، ولی گزارشی از این که همراه اغتشاشگران بوده نیامده و ثابت نشده است.

سخنگوی قوه قضاییه در تصویر العمل به تحریم‌های تازه وزارت خزانه‌داری آمریکا علیه بعضی شخصیت های حقیقی و حقوقی در ایران، تحریم شدن از سوی آمریکا را نمره مثبتی در

ادعای خودکشی نفر سوم و چهارم صحت ندارد

وی افزود: با تمام تحقیقاتی که انجام شد ادعای خودکشی نفر سوم و چهارم صحت ندارد. بعضی نیروهای امنیتی ما با ضد انقلاب درگیر شدند و به شهادت رسیدند. در مجموع 25 نفر از مردم و نیروهای خودی در خیابان کشته شدند که کشته شدنشان بواسطه تیر و اسلحه نیروهای نظامی و انتظامی نبود، سلاح هایی که در اختیار نیروهای انتظامی و پلیس بوده موید این مطلب هست، همچنین تاکید شده است بود تیراندازی نکنند، عده ای اصلا اسلحه نداشتند. دو نفر پدر و پسری در ماشین با ماشین آتش نشانی کشته شدند که در این خصوص پرونده تشکیل شده است هست. بعضی با سلاح سرد و بعضی با سلاح گرم کشته شده است اند، این امر مشکوک هست. دشمن این بار هم مانند فتنه 88 قصد کشته سازی داشت. در رابطه با افراد بازداشتی به دادستانی ها تاکید شد افرادی که ضرورت ندارد در زندان باشند و تحقیقات در مورد آن ها تمام شده است با قرار مناسب تشخیص قاضی تا روز دادگاه آزاد شوند. در خصوص افرادی ثابت شد که کسی را کشته اند و یا عوامل مهم به حساب می آیند و با همکاری بیرونی اقداماتی را انجام دادند، که این افراد حداقل تا وقت اتمام تحقیقات و یا تا آخر محاکمه آزاد نمی شوند.

هویت و میزان بازداشتی‌ها و افراد خودکشی کننده در حوادث اخیر / محسنی اژه ای

وی ادامه داد: در خصوص دانشجویان نیز اگر خدای نکرده یک دانشجو هم مجرم شد قرار نیست که تحت تعقیب قرار نگیرد، جهت مثال اگر یک دانشجو با دوستش دعوا کرد و او را کشت چون دانشجو است نباید تعقیب شود؟ قطعا این بدون منطق هست. با در نظرگرفتن این که وقت امتحانات بود تا جایی که امکان داشت و تخلف محسوب نمی شد افراد آزاد شدند، آن هایی هم که پرونده ارزش به حدی نبود که آزاد شوند ترتیبی داده شد که بتوانند امتحان بدهند، ان شاءالله که در امتحانات شرکت کرده باشند و از امتحان جا نمانده باشند.

در دستگیری های اخیر ا فقط یک فرد دو تابعیتی بازداشت شد

سخنگوی قوه قضاییه هم چنین خاطرنشان کرد: در دستگیری ها فقط یک فرد دو تابعیتی بازداشت شده است بود. ایشان در حال تصویر گرفتن و فیلم گرفتن بازداشت شده است و تابعیت ایرانی و غیرایرانی دارد. غیر از این فرد و یا افرادی که ممکن است به دادسرا معرفی نشده باشند فرد دیگری به عنوان تبعه کشورهای دیگر در میان دستگیرشدگان وجود نداشته است.

عوامل خارج از کشور اغتشاشات هم تحت تعقیب قرار می گیرند

محسنی اژه ای در پاسخ به سوالی راجع به اتهامات افراد دستگیر شده است در اعتراضات اخیر نیز گفت: بعضی افراد اتهام ارزش امنیتی و بعضی اخلال در نظم عمومی بود. بعضی علاوه بر این ها خسارت هایی هم به کشور وارد کردند. به هر تقدیر اتهامات این ها متفاوت است و به آن ها تفهیم اتهام شده است و به زندان رفته اند و کسی بدون تفهیم اتهام وارد زندان نمی شود. افرادی هم که به صورت مجازی یا غیر مجازی در خارج از کشور اقدام به تشویق و جنبش افراد جهت اغتشاشات می کردند قرار شده است است از طریق اینترپل تحت تعقیب قرار بگیرند.

وی در پاسخ به سئوالی مبنی بر رد پای بعضی مسئولان دولت سابق در آشوب های اخیر گفت: همه اطلاعاتی که است باید در قوه قضاییه پیگیری شود و باید دید چه چیزی ثابت می شود. در این قضایا گاهی اوقات دشمن از تابلوی دیگری استفاده می کند؛ بنابراین الان بعضی از این حرف ها را نه رد و نه تایید می کنم. گزارش هایی رسیده که باید بررسی شود تا ببینیم چه چیزی ثابت می شود.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اعلام وجود مواد رادیواکتیو در حوله مرحوم آیت الله هاشمی از سوی خانواده وی و احتمال ارجاع پرونده ای در این زمینه به قوه قضاییه گفت: نه تا الان پرونده ای در این خصوص به قوه قضاییه نرسیده است.

خاوری هنوز به رای دادگاه اعتراض نکرده است

وی هم چنین در پاسخ به سوالی در مورد آخرین اوضاع پرونده خاوری و مشورت ها جهت بازگشت وی و یا اعتراضی از سوی او گفت: پیش از این مشورت هایی صورت گرفته و ما بارها از کانال های متفاوت اقدام کرده ایم تا ایشان را دستگیر کنند. از پلیس اینترپل خواسته ایم که کمک کند. بدنبال این هستیم که وی به کشور برگردد ولی هنوز نیامده است.

سخنگوی قوه قضاییه یاداور شد:

هنوز وی به رای دادگاه اعتراض نکرده و به علت این که در خارج از کشور است وقت اعتراضش 20 روز نیست و دو ماه است.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر این که جواد لاریجانی اعتراضات اخیر را به مسایل اقتصادی نسبت داد ولی اقای روحانی مسایل غیراقتصادی را مطرح کرده است گفت: این که آن مردها چه گفتند اطلاعی ندارم. ولی اگر اعتراضی در چارچوب قانون باشد ایرادی ندارد، در کل اعتراضاتی که صورت گرفت زیاد مسایل اقتصادی بوده است.

محسنی اژه ای در پاسخ به سوالی راجع به فیلمی که اخیرا مرتبط با مجلس خبرگان منتشر شد و احتمال خروج آن از آرشیو صداوسیما گفت:

ممکن است حتما بعضی از فیلم ها علاوه بر آرشیو صداوسیما جای دیگری هم باشد. به عنوان نمونه همین الان جلسات مجلس و خبرگان ضبط می شود و این نیست که فقط در آرشیو صداوسیما باشد، ولی این که معمولا اگر سند و صوتی طبقه بند شده است که نباید افشا شود، منتشر شود، تعقیب خواهد شد. در مورد ویدیو اخیر هنوز قوه قضاییه وارد نشده است و به طور طبیعی در این گونه موارد ابتدا سیستم های اطلاعاتی وارد می شوند و بررسی می کنند.

سخنگوی قوه قضاییه در پاسخ به سوالی مبنی بر شکایت شرکت دیده بان شفافیت و احمد توکلی علیه مسئولان بانک مرکزی و وزارت تعاون در خصوص موسسات مالی گفت:

از آن تشکیلات گزارشی رسیده است ولی این که این مقامات احضار یا دعوت شدند، اطلاع ندارم. وزارت تعاون سابق و فعلی در مورد تشکیل تعاونی های اعتبار و عدم نظارت و رها شدن شان، باید پاسخگو باشند. مگر می شود به این همه تعاونی مجوز داده شود و بعد هم از مجوز خودشان تخطی کنند و هیچ اقدام و نظارتی صورت نگیرد.

وی افزود: در حال حاضر مسئله تعاونی های اعتباری در سه قوه مطرح و از هر قوه نمایندگانی تعیین شده است و هر هفته حداقل یک جلسه تشکیل می شود و بانک مرکزی هم به طور جد به میدان آمده هست. در هفته گذشته، یک کارگروهی تشکیل شد تا بر اجرای تصمیمات اتخاذ شده، نظارت کنند. چون مردم می گفتند تصمیمات اتخاذ شده است هنگامی که به بانک می رویم، اجرا نمی شود. کار دیگری که در دستور کار قرار گرفت، این است که آیا واقعا اموالی وجود دارد که تاکنون شناسایی نشده است؟ از همه جا کمک خواسته شده است اموال این افراد تا حد مقدور شناسایی شود. در حال حاضر کار سنگینی در رابطه با شناسایی تعقیب اموال صورت می گیرد و قرار شده است بانک مرکزی خط اعتباری هایی را در ازای اموال شناسایی شده، تخصیص داده شده است دهد. امیدواریم در آینده مبلغ زیاد و به افراد بیشتری پرداخت شود و نهایت کار در این ارتباط صورت می گیرد. ان شاءالله این موسسات عبرتی جهت بخش های نظارتی داخلی باشد.

قوه قضائیه قصد ندارد جلوی کارها بافایده سایبر را بگیرد

وی در پاسخ به سوالی راجع به بیانات معاون قضایی دادستان مبنی بر تذکر به مسئولان وزارت اطلاعات در خصوص کانال های تلگرامی و احتمال اهمال در این زمینه نیز گفت: شاید این حرف تکراری باشد. ما بر این اعتقاد بوده و هستیم که از فناوری های نوین باید درست استفاده شود، از خبر رسان ها هم باید استفاده شود، ولی علت بر آن نیست که مدیریت و کنترل در این موارد که در خارج از کشور اداره می شود، صورت نگیرد. در هیچ کشوری اجازه نمی دهند که از طریق اینترنت تسلطی صورت گیرد. ما ارزش های متفاوتی داریم. همه قبول دارند اینترنت رها شده است امروز حقیقتا موجب مفسده فراوانی است که مشمول بر مفسده امنیتی، اخلاقی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی شده است است.

محسنی اژه ای افزود: بسیاری از کلاهبرداری ها و جرایم سنگین اقتصادی و حتی فروش مواد مخدر یا لجن پراکنی ها از طریق اینترنت بوده هست؛ آیا با وجود این همه مفسده وخلاف قانون که در انظار مردم صورت می گیرد نباید اقدامی کرد؟ شورای عالی اینترنت گفت ما سیاستگذاری و مدیریت می کنیم. قوه قضائیه قصد ندارد محدودیت ایجاد کند و جلوی کارها بافایده سایبر را بگیرد. ما ادعای بالاتر داریم. معتقدیم سرویس هایی که در داخل داریم کم هست، ولی باید فساد و جرم در فضای سایبر کم کردن یابد.

واژه های کلیدی: پرونده | آمریکا | خودکشی | شناسایی | قوه قضاییه | محسنی اژه ای | سخنگوی قوه قضاییه | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs