تأسف خوردن سریال ویدئو کارگردانی شبکه خانگی

تأسف خوردن: سریال ویدئو کارگردانی شبکه خانگی محسن چاوشی محمد امامی گلاره عباسی فصل دوم شهرزاد شبکه نمایش خانگی

گت بلاگز اخبار کنکور و دانشگاه تاثیر قطعی ۳۰ درصدی سوابق تحصیلی ، کنکور سال ۹۸ تعیین‌تکلیف شد

رئیس شرکت سنجش آموزش کشور از تاثیر قطعی ۳۰ درصدی سوابق تحصیلی در کنکور سال ۹۸ خبر داد. 

تاثیر قطعی ۳۰ درصدی سوابق تحصیلی ، کنکور سال ۹۸ تعیین‌تکلیف شد

کنکور سال ۹۸ تعیین وظیفه شد/تاثیر قطعی ۳۰ درصدی سوابق تحصیلی

عبارات مهم : قانون

رئیس شرکت سنجش آموزش کشور از تاثیر قطعی ۳۰ درصدی سوابق تحصیلی در کنکور سال ۹۸ خبر داد.

ابراهیم خدایی (رئیس شرکت سنجش آموزش کشور) در گفت وگو با ایلنا راجع به نتیجه جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو که در خصوص میزان تاثیر سوابق تحصیلی و شیوه برگزاری کنکور سال ۹۸ برگزار شد، گفت: شواری سنجش پذیرش دانشجو دو مصوبه را مورد تصویب قرار داد. مصوبه اول این بود که در سال ۹۸ تاثیر سوابق تحصیلی ۳۰ درصد قطعی در نظر گرفته شود و مصوبه دوم هم این بود که جهت کنکوری‎های سال ۹۸ دو نوع پرسش تستی جهت داوطلبان نظام قدیم و نظام تازه در نظر گرفته خواهد شد.

وی ادامه داد: تاثیرات تحصیلی جهت کنکور در سال ۹۷ تاثیر مثبت هست. ولی در سال ۹۸ شیوه به صورت تاثیر قطعی خواهد شد.

تاثیر قطعی ۳۰ درصدی سوابق تحصیلی ، کنکور سال ۹۸ تعیین‌تکلیف شد

خدایی با توضیح راجع به شائبه‎ای که جهت سوالات تشریحی کنکور ۹۸ به وجود آمده بود، بیان کرد: در ابتدا گفتیم که دو نوع پرسش یعنی پرسش جهت نظام تازه و نظام قدیم در کنکور ۹۸ مطرح می‎شود، ولی این برداشت به وجود آمد که سوالات تشریحی هم در کنگور می‎آید، چنین چیزی نیست لیکن در حال حاضر از لحاظ اجرایی امکان طرح سوالات تشریحی در کنکور وجود ندارد.

رئیس شرکت سنجش عنوان کرد: باید معیار و ملاکی داشته باشیم که همه داوطلبان آن را بپذیرند و معیار عدالت محور باشد. به تعبیری دیگر ملاک و معیار کنکور باید به نوعی باشد که دواطلبان از قبل مطلع باشند و خودشان را آماده کنند. توصیه مهم دیگر این است که همه در یک امتحان و به صورت سراسری شرکت می‎کنند. راه‎های جایگزین هم بر اساس قانون سوابق تحصیلی است که به وصورت نهایی و کشوری در آموزش متوسطه ما برگزار می شود. طبیعتا قانون هم همین را می گوید ما هم طبق قانون پیش می‎رویم.

رئیس شرکت سنجش آموزش کشور از تاثیر قطعی ۳۰ درصدی سوابق تحصیلی در کنکور سال ۹۸ خبر داد. 

وی راجع به کم کردن یازده هزار نفری ظرفیت دکتری در دانشگاه آزاد توضیح داد: این کم کردن ظرفیت را وزارت علوم به لحاظ کنترل کیفی در بحث پذیرش دانشگاه آزاد و بر اساس قانون سنجش و پذیرش تحصیلات تکمیلی مصوب مجلس شواری اسلامی در سال ۹۶ انجام داده است و مربوط به امسال نمی شود. همانطور که می دانید کل پذیرش دکتری دانشگاه های کشور حدود ۱۲ هزار۶۰۰ نفر است و دانشگاه آزاد هم حدود ۱۰ هزار ۵۰۰ نفر هستند البته این آمار مربوط به سال ۹۶ است.

وی در پاسخ به این پرسش که تعداد یازده هزار نفر آمار بسیار بالایی است و آیا تازه به این نتیجه رسیده اند؟ گفت: این عنوان مربوط به اجرای قانون سنجش پذیرش تحصیلات تکمیلی در سال ۱۳۹۶ بوده هست. ضمن اینکه بحث کم کردن هم مطرح نبوده بلکه بحث کنترل کیفی مطرح بوده هست. در واقع محوریت وزارت علوم و وزارت بهداشت اجرای خطوط کیفی در پذیرش دکتری است که سال گذشته به آن عمل شده است هست. لذا این خطوط کیفی در پذیرش دانشجوی دکترا اعمال شد اگر قبلا اعمال نشده بود به لحاظ عدم وجود قانون بوده هست، ولی از سال ۹۶ این قانون اجرایی شد.

وی توضیح داد: آمار ۱۰ هزار و ۵۰۰ نفر مربوط به سال ۹۶ بوده است این کم کردن ۱۱هزار نفری در مقایسه با آمار سال ۹۶ نسبت به سال ۹۵ است که در آن وقت حدود ۲۲ هزار نفر پذیرش داشتند و بعد به ۱۰ هزار و ۵۰۰ نفر رسید.

تاثیر قطعی ۳۰ درصدی سوابق تحصیلی ، کنکور سال ۹۸ تعیین‌تکلیف شد

او در آخر راجع به نتیجه اصلاحیه سهمیه ایثارگران گفت: در حال حاضر سهمیه ایثار گران بر اساس قانونی است که قبلا هم بوده و فعلا هیچ اتفاقی در این باره نیفتاده هست. دولت، وزارت علوم، وزارت بهداشت و همچنین ما به دنبال این هستیم که این اصلاحیه اتفاق بیفتاد، ولی هنوز انجام نشده است.

واژه های کلیدی: قانون | قانونی | دانشگاه | وزارت علوم | وزارت بهداشت | پذیرش دانشجو | اخبار کنکور و دانشگاه

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs